sobota, 9 stycznia 2010

NAJGRUBSZY PIES ŚWIATA

http://www.pies.pl/p_index.php?strona=strona&kat=183&id_a=1318

NAJGRUBSZY NA ŚWIECIE?


Otyłość u psów przybiera różne formy. Jednak zawsze jest to bardzo poważny problem, z którym należy jak najszybciej zacząć walkę. Poznajcie Patcha – być może najgrubszego psa świata.
Patch żyje w Wielkiej Brytanii. Urodził się jako pies w typie beagla. Czy teraz widać po nim rasę? Ciężko jest rozpoznać w nim geny przodków. I nie tylko dlatego, że wyglądem nie przypomina już beagla, ale także charakter Patcha w niczym nie przystaje do tych ruchliwych, wścibskich psów.

Zwierzak waży 28 kg, czyli ma ponad 10 kg nadwagi! To bardzo dużo, ciężko jest poradzić sobie z utratą aż tak znacznej masy ciała u psa. Tym bardziej, że chudniecie musi odbywać się powoli, w przeciwnym wypadku grozi to uszkodzeniem narządów wewnętrznych.

W tej chwili Patch jest tak gruby, że musi mieć założoną specjalną uprząż, żeby w ogóle go podnosić, drobne łapki zwierzęcia nie są w stanie samodzielnie unieść ciężaru reszty ciała. Będąc w tym stanie Patch narażony jest na choroby serca, cukrzycę, choroby stawów, wątroby i trzustki.

Patch trafił do kliniki dla zwierząt tuż przed Bożym Narodzeniem, zmarł wtedy jego właściciel. Od tego czasu w klinice schudł już o kilogram. Teraz weterynarze szukają dla Patcha nowego domu. Nie może być to jednak zwykły opiekun – człowiek, który przygarnie Patcha, musi wykazywać się ponadprzeciętną odpowiedzialnością. Będzie zobowiązany do odchudzenia zwierzęcia, nie może więc ulegać jego proszącemu spojrzeniu20 komentarzy:

 1. paranoja tego właściciela tak upaść i niech łazi jak taki grubas na wymarciu

  OdpowiedzUsuń
 2. jakby patrzec zdaleka mozna bylo by go pomylic z krowa

  OdpowiedzUsuń
 3. masakra jak mozna tak skaleczyć psa

  OdpowiedzUsuń
 4. Mądrzy właściciele nie jak oni mogli narazić psa na takie coś

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest chore żeby takie coś psu zrobić...

  OdpowiedzUsuń
 6. macie rację można go pomylić z mućką. a właściciel to pewnie idiota, ja mojej soni(labladorki) nigdy tak nie zrobię ! ! ! :\

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow ciekawe jak jego właściciel wygląda???

  OdpowiedzUsuń
 8. TO STRASZNE co za biedak!

  OdpowiedzUsuń
 9. To okropne co oni mu zrobili! Odbiło im czy co?

  OdpowiedzUsuń
 10. ten pies to 5 moich huskych ;-) a co do właściela: psychol

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten właściciel to chyba człowiek smutny że tak psa nadważył to jest straszne !!! Ładny jest ten pies no nie powiem nie jest zaliczany do najbrzydszych ale jak ja bym się za tego psa wziął to w ciągu 5-7 miesięcy był by normalny

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie wiem po prostu jak takie zwierzeta mozna męczyć.OK rozumiem,że się je kocha i chce,aby nie były bez jedzenia czy schronienia.Noo....
  ale to juz gruba przesada.To okrucieństwo,a nie miłość

  OdpowiedzUsuń
 13. Mój pies waży ok. 15 kg a, jest taki maluśki do niego !!! Czy oni chcą zbić tego biednogo pieska !!!???

  OdpowiedzUsuń
 14. masz rację to jest okropne niech ten właściciel się wstydzi ( to jest chore )

  OdpowiedzUsuń
 15. mam nadzieje ,że schudnie a nie zdechnie i nie przypomina mućki jest śliczny lecz trochę gróby

  OdpowiedzUsuń